Výrobný závod Nová Baňa

  • Úvod
  • Zo života
  • Z Novej Bane odchádzjú výrobky zabalené na novom automatickom baliacom zariadení.

Z Novej Bane odchádzjú výrobky zabalené na novom automatickom baliacom zariadení. 5.6.2012

Z Novej Bane odchádzjú výrobky  zabalené na novom automatickom baliacom zariadení.

Naša spoločnosť sa snaží prinášať zákazníkovi neustále niečo nové. Svoje produkty vylepšuje nielen v oblasti aplikácií, ale aj z pohľadu komfortnejšej manipulácie a logistiky. Práve to bol hlavný dôvod vybudovania novej baliacej linky vo výrobnom závode Knauf Insulation v Novej Bani.

Cieľom investície do automatického baliaceho systému - Multi Packaging System – MPS – bolo nahradiť ručnú manipuláciu s hotovými výrobkami z oboch výrobných liniek plne automatickým baliacim systémom. Nová technológia urýchli výrobný proces a dodá baleniu lepší vzhľad, kompaktnosť a odolnosť.

Automatický baliaci systém obsahuje dve rovnaké baliace linky, pre každú výrobnú linku zvlášť. Zariadenie pracuje 24 hodín denne 7 dní v týždni okrem plánovaných odstávok a je obsluhované kvalifikovanými operátormi. Projekt výstavby bol riadený centrálnym inžinieringom (Central Engineering Europe), sídliacim v Belgickom Vise s podporou Knauf Insulation Nová Baňa a podlieha všetkým interným štandardom spoločnosti Knauf.

Projekt začal stavebnou časťou. Prvým krokom bola rekonštrukcia haly skladu hotovej výroby a premena na novú prevádzkovú halu s plochou približne 3000 m2. Vyžadovala si vybudovanie novej fasády a strechy so zateplením a novej podlahy. Nevyhnutná bola tiež nová priečka s rýchlobežnými bránami a moderné osvetlenie a vykurovanie v interiéri haly.

Z Novej Bane v súčasnosti odchádza takmer 100% výrobkov zabalených na novom baliacom zariadení.
Očakávame, že nová linka vyrieši časť reklamácií spôsobených manipuláciou a prepravou, uľahčí logistiku a zákazníkovi vykládku tovaru. Veríme, že prispeje aj k zlepšeniu obrazu Knauf Insulation, pretože veľa produktov dodaných na miesto použitia následne čaká na svoju inštaláciu na stavenisku. Balenie produktov je výstavná sieň spoločnosti a významne ovplyvňuje názor zákazníka na ich kvalitu.
 

Multifunkčný baliaci systém

KNAUF INSULATION

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny s dlhoročnou tradíciou na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej, sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete.

Železničný rad 24, 968 14 Nová Baňa

+421 45 6833 111

Kontaktujte nás

KNAUF INSULATION 2018 | created by people in ARSYline

Upozornenie
Zavrieť