Výrobný závod Nová Baňa

  • Úvod
  • Zo života
  • Vyhodnotenie akcie Do práce na bicykli – Nová Baňa aj tento rok v TOP 10

Vyhodnotenie akcie Do práce na bicykli – Nová Baňa aj tento rok v TOP 10 8.10.2020

Vyhodnotenie akcie Do práce na bicykli – Nová Baňa aj tento rok v TOP 10

Obľúbená celoštátna akcia Do práce na bicykli sa tento rok kvôli koronakríze konala trochu neskôr, ako po iné roky, náš závod i celé mesto Nová Baňa sa však do nej zapojili opäť s plným nasadením. Tento rok patrí Novobančanom v počte kilometrov najazdených na jedného obyvateľa 8. miesto z celého Slovenska a „knaufáckemu“ tímu Horúce strely z KI prvenstvo v rámci mesta.

Obyčajne sa celonárodná súťaž Do práce na bicykli koná v máji, „kovidový“ 7. ročník však vychytal to najkrajšie počasie aj v septembri. Určite aj to podporilo našich cyklistov, aby dosahovali skvelé výsledky, ale v prvom rade im musíme zablahoželať k veľkej výdrži a odhodlaniu. V Novej Bani sa celkovo zaregistrovalo 10 tímov so 40 cyklistami, z toho Knaufáci postavili 5 štvorčlenných tímov: Horúce strely z KI, Žihadlá, Heligónkári zo Štálov, URBANSCAPE a Vrtule.   

Cyklisti zo závodu spolu sadli na bicykel 436-krát, najazdili 3 487 km a ušetrili tak 878 kg CO2. Najväčšími hviezdami boli tento rok dievčatá z tímu Horúce strely z KI – nielenže boli najlepšie v Novej Bani, ale ich najazdené kilometre tvorili viac ako štvrtinu z celkového počtu km mesta. Navyše členka tohto tímu, naša kolegyňa Paula Debnárová bola v hodnotení jednotlivcov v poradí druhá z celého mesta s počtom km 661,7! Víťaznému tímu, ale aj všetkým ostatným odhodlaným cyklistom sme odovzdali ocenenie osobne s oficiálnymi súťažnými tričkami.

Pred výsledkami všetkých našich tímov môžeme dať len klobúk dole, v počte jázd boli v Novej Bani jednoznačne na čele. V celkovom hodnotení boli najlepšie spomínané Horúce strely z KI ((69 jázd, 1 656,5 km) a Vrtule (74 jázd, 695,8 km), ktoré boli z novobanských tímov tretie. Veľmi pekný výsledok dosiahli aj Heligónkári zo Štálov (115 jázd, 510,8 km), Žihadlá (126 jázd, 389,4 km) a URBANSCAPE (52 jázd, 234 km).

Aj vďaka našim tímom Nová Baňa získala krásne 8. miesto v rámci celého Slovenska z 85 zapojených miest. V počte najazdených kilometrov bola na 28. priečke a nechala za sebou aj veľa väčších miest. Tak na budúce už ideme naozaj na medaily!

KNAUF INSULATION

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny s dlhoročnou tradíciou na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej, sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete.

Železničný rad 24, 968 14 Nová Baňa

+421 45 6833 111

Kontaktujte nás

KNAUF INSULATION 2018 | created by people in ARSYline

Upozornenie
Zavrieť