Výrobný závod Nová Baňa

V roku 2017 sme dosiahli rekordný objem výroby 31.1.2018

V roku 2017 sme dosiahli rekordný objem výroby

Závod Knauf Insulation v Novej Bani má za sebou rok plný inovácií.
Podľa riaditeľa závodu Mariána Tkáča to bol pre nás rok turbulentný, ale úspešný.

Závod Knauf Insulation v Novej Bani je dnes jediným slovenským výrobcom minerálnych izolácií. Vyrába izolácie nielen pre slovenský trh, ale vyváža aj na okolité trhy - do ČR, Poľska, Pobaltských krajín, Maďarska, Rakúska. Za posledných 10 rokov vzrástla produkcia závodu o 20 % a v roku 2017 prekročila  objem 100 tisíc ton. „Je to skutočne historická udalosť. Takýto objem pri našej kapacite je mimoriadny nielen v skupine Knauf Insulation, ale aj v celom priemyselnom odvetví výroby kamennej minerálnej vlny." vysvetľuje Marián Tkáč, riaditeľ závodu v Novej Bani.

V novobanskom závode sa v uplynulom roku ukončilo niekoľko rekonštrukcií. Dokončila sa oprava komína, upravili a rozšírili sa skladovacie priestory a tiež sa obnovil vstupný závodný vestibul. V investíciách do výroby a podnikových priestorov chcú pokračovať aj v roku 2018. Ich zámerom je zdokonaliť výrobné linky a tiež znížiť emisie síry. Aj vzhľadom k aktuálnej situácii na stavebnom trhu je podľa riaditeľa závodu na rok 2018 reálny ďalší nárast objemu výroby.

V prevádzkach Knauf Insulation sa tiež výrazne zvýšila úroveň bezpečnosti práce, kontrola používania ochranných prostriedkov a dôsledné sledovanie všetkých výrobných procesov. Závod v Novej Bani je dlhodobo významným zamestnávateľom v regióne, už desiatky rokov stabilizuje okolie. V súčasnosti zamestnáva viac ako 250 ľudí z okolia Novej Bane, ako aj priľahlých regiónov. Pre svojich zamestnancov poskytujú počas roka rôzne benefity, vzdelávacie projekty, odborné i jazykové. Organizujú tiež firemné akcie pre rozvíjanie vzťahov – turistické výlety, súťaže či majstrovstvá vo varení gulášu. Zameriavajú sa aj na podporu regionálnych komunít, každoročne podporujú združenia, školy, záujmové skupiny a športovcov v Novej Bani a okolitých obciach.

KNAUF INSULATION

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny s dlhoročnou tradíciou na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej, sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete.

Železničný rad 24, 968 14 Nová Baňa

+421 45 6833 111

Kontaktujte nás

KNAUF INSULATION 2018 | created by people in ARSYline

Upozornenie
Zavrieť