Výrobný závod Nová Baňa

V našom závode máme za sebou úspešný rok 2019 31.1.2020

V našom závode máme za sebou úspešný rok 2019

Uplynulý rok 2019 hodnotíme v závode Knauf Insulation v Novej Bani ako úspešný. Dosiahli sme objem výroby tesne pod 100 tisíc ton minerálnych izolácií, posilnili sme portfólio a zvýšili mzdy zamestnancov.

Po najúspešnejšom roku 2018 bilancujeme v podniku ďalší úspešný rok 2019. Dosiahli sme tretí historicky najvyšší objem výroby, tesne pod 100 tisíc ton tepelnoizolačných produktov. „Tak ako väčšina firiem v dnešnej dobe, aj my si veľmi dobre uvedomujeme, že úspešná firma dnes nemôže zotrvávať v zaužívaných koľajach a musí držať krok s dobou. Preto pokračujeme v inováciách a ekologických opatreniach,“ hovorí riaditeľ závodu Marián Tkáč. Zo svojho portfólia sme uviedli nové výrobky na trhy, ako tepelné izolácie pre prevetrávané fasády a skúšame nové inovatívne riešenia aj pre škandinávske trhy, napríklad skružovateľné pásy LMF Alu Air.

Skupina Knauf Insulation otvorila nový výrobný závod vo Francúzsku s kapacitou výroby 130 tisíc ton, na ktorej spolupracovali aj naši zamestnanci. Na spúšťaní výroby v tomto závode sa zúčastnilo 14 odborníkov z novobanského závodu, ktorí vďaka svojim skúsenostiam pomáhali nastaviť procesy výroby. 

Keďže v Knauf Insulation Nová Baňa pracuje veľa dlhoročných zamestnancov, čaká nás „generačná výmena“. Snažíme sa preto byť atraktívnym zamestnávateľom s množstvom benefitov pre mladých aj starších. Nárast miezd zamestnancov v roku 2019 bol 7 %. „Všetky príplatky poskytujeme nad rámec zákona. Zaujíma nás názor našich zamestnancov, preto sme v rámci spoločnosti zaviedli Prieskum angažovanosti zamestnancov, ktorý budeme pravidelne uskutočňovať,“ vysvetľuje Marián Tkáč. Ako ďalej dodáva, podnety z prieskumu sa posúdili a postupne sa niektoré z nich realizujú.  

V závode sa zameriavame na vylepšovanie procesov a operácií zavádzaním automatizácie. Aby sa vytvoril priestor pre budúce investície, kompletne sme zrekonštruovali výrobnú halu, o ktorej následné využitie súťaží viacej projektov. V rámci závodu pracujeme aj na ekologických technológiách a úsporách. V lete bola do prevádzky uvedená CNG stanica. V závode sme úplne prestali používať naftu, vymenila sa kompletne celá flotila vozíkov za nové úsporné, od značky Linde, a v súčasnosti prebieha ich testovanie. Finalizuje sa aj odsírenie spalín na oboch výrobných linkách.

V minulom roku sme zorganizovali pre širokú verejnosť v novobanskom závode Deň otvorených dverí, na ktorom sa zúčastnilo takmer 600 návštevníkov. Najväčším lákadlom bola možnosť nazrieť do výrobných priestorov. V rámci každodenného života sa vo firme spolu so zamestnancami venujeme konceptu neustáleho zlepšovania. Vylepšujeme usporiadanie pracovísk, starostlivosť o stroje a zariadenia, aj internú komunikáciu. Zaviedli sme systém dobrých nápadov a zlepšovacích návrhov, v rámci ktorého môžu všetci zamestnanci podávať nápady na zlepšenie v rôznych oblastiach závodu. Aj minulý rok sa podarilo zrealizovať návrhy, ktoré znamenali nielen uľahčenie práce, ale priniesli aj finančnú úsporu.

KNAUF INSULATION

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny s dlhoročnou tradíciou na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej, sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete.

Železničný rad 24, 968 14 Nová Baňa

+421 45 6833 111

Kontaktujte nás

KNAUF INSULATION 2018 | created by people in ARSYline

Upozornenie
Zavrieť