Výrobný závod Nová Baňa

Týždeň bezpečnosti bol poučný i zábavný 29.4.2024

Týždeň bezpečnosti bol poučný i zábavný

Týždeň bezpečnosti v Knauf Insulation bol predzvesťou Svetového dňa BOZP. Pripomenuli sme si, aká dôležitá je prevencia, aj to, že vzdelávanie v tejto oblasti môže byť veľmi zábavné.

Program počas týždňa, ktorý patril bezpečnosti pri práci a ochrane  fyzického i duševného zdravia, bol tento rok veľmi pestrý a atraktívny. Samozrejme, nemohli chýbať každodenné zdravé raňajky, plné vitamínov a zdrojov pozitívnej energie.

Hneď v pondelok sme začali diskusiou s lektorkou FBE Zuzanou Kubisovou na tému „Medzigeneračná komunikácia na pracovisku“. V našom závode spolupracujú zamestnanci z generácie X, Y, Z i Alfa, zisťovali sme, do ktorej patríme a ako to ovplyvňuje naše vzťahy. Naučili sme sa, ako zlepšiť vzájomné porozumenie, vytvoriť synergiu a zažili sme pri tom veľa úsmevných situácií.

Veľmi zábavným bol aj workshop s „opitými okuliarmi“. Aby sme si všetci názorne ukázali, aké škodlivé účinky môže mať alkohol pri práci, vyskúšali sme si rôzne aktivity s okuliarmi, ktoré simulujú stav opitosti, zhoršenú koordináciu, zdvojené videnie a nedostatok spánku. Aj keď sme sa pri tom zabavili, zapamätali sme si, ako veľmi nám môže alkohol ovplyvniť naše vnímanie.

Pre bezpečnosť pri práci je veľmi dôležitá správna manipulácia s ťažkými bremenami. Workshop s Jankou Šišolákovou z MD Clinic nám dal cenné vedomosti, ako rozumne zaťažovať chrbticu, aby nám dlho bezproblémovo slúžila.

V práci aj mimo práce sme neustále vystavení rôznym druhom hluku. Odborníčka Janka Šišoláková nám vysvetlila, ako sa starať o svoj sluch, aby sme si ho nepoškodili a kedy treba používať chrániče sluchu.

Na záver týždňa, v predvečer Svetového dňa BOZP, sme si na workshope Safety Time Out 2024 pripomenuli, že prevencia je základným predpokladom na znižovanie počtu pracovných úrazov a chorôb vznikajúcich v súvislosti s prácou. Naším cieľom je zvyšovanie povedomia v starostlivosti o zdravie a bezpečnosť zamestnancov, všade, vždy, u každého.

KNAUF INSULATION

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny s dlhoročnou tradíciou na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej, sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete.

Železničný rad 24, 968 14 Nová Baňa

+421 45 6833 111

Kontaktujte nás

KNAUF INSULATION 2018 | created by people in ARSYline

Upozornenie
Zavrieť