Výrobný závod Nová Baňa

Turistický výlet na Breznický hrad 24.9.2019

Turistický výlet na Breznický hrad

V piatok 20. septembra bolo krásne slnečno, počasie prialo všetkým turistom a tak výstup na Breznický hrad mal skvelú atmosféru.

Zrúcaniny hradu Breznica sa nachádzajú na vrchu Hrádok, nad Tekovskou Breznicou, ktorý je ohraničený Chválenskou a Priesilskou dolinou. Jeho poloha poskytuje malebný výhľad na historickú „Slovenskú bránu“, opátstvo v Hronskom Beňadiku a na 7 km vzdialenú Novú Baňu.

Výstupu sa zúčastnilo 27 turistov z Knauf Insulation a dokonca aj jeden cyklista. Výpravu viedol Michal Homola, skúsený turista a Brezničan, ktorý dôverne pozná celé okolie. Túra v slnečnom popoludní bola veľmi príjemným zážitkom. Na kopci sa im otvorili krásne výhľady na okolité doliny. Z hradu smerovali kroky turistov do „základného tábora“ na futbalovom ihrisku v Tekovskej Breznici. Tam ich už čakali ďalší kolegovia. Dievčatá z učtárne a HR navarili výborný guláš, boli aj koláče a pagáče. Všetci boli radi, že takto príjemne a športovo využili krásny deň na sklonku leta.

KNAUF INSULATION

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny s dlhoročnou tradíciou na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej, sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete.

Železničný rad 24, 968 14 Nová Baňa

+421 45 6833 111

Kontaktujte nás

KNAUF INSULATION 2018 | created by people in ARSYline

Upozornenie
Zavrieť