Výrobný závod Nová Baňa

  • Úvod
  • Zo života
  • Pripomenuli sme si Svetový deň bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci

Pripomenuli sme si Svetový deň bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci 29.4.2020

Pripomenuli sme si Svetový deň bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci je v týchto časoch dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. V tento významný medzinárodný deň, 28. apríla, a v období koronakrízy sme si to pripomenuli aj u nás v závode.

Svetový deň bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je od roku 2003 venovaný obetiam pracovných úrazov či choroby  z povolania, vyhlásila ho Medzinárodná organizácia práce. Je spomienkou na ľudí, ktorí zahynuli alebo boli zranení pri výkone svojej práce. Jeho odkaz sme si zdôraznili v novobanskom závode počas Safety Time-Out, čiže bezpečnostných prestávok, ktoré sa konali osobitne na všetkých oddeleniach a odboroch závodu.

Vo výrobe sme na niekoľko minút odstavili linky, nakládky a všetky ostatné práce, aby sme si pripomenuli, aké dôležité je správať sa v práci bezpečne a nebyť ľahostajným k tomu, čo okolo seba vidíme a vnímame. Nesmieme zabúdať, že väčšine pracovných úrazov sa dá predchádzať zodpovednosťou, komunikáciou s kolegami i včasným hodnotením rizík ktoré nám hrozia.

Všetci zamestnanci zároveň dostali veľmi aktuálny darček – hygienické rúško, ochranné okuliare a dezinfekčný gél na ruky v praktickom cestovnom balení.

K vytváraniu bezpečnejšieho pracovného prostredia nás inšpirovalo aj vedenie našej skupiny Knauf Insulation. „Bezpečnosť v týchto časoch vystúpila do popredia. Treba si však pripomenúť, že keď kríza zasiahla naše podnikanie, umožnila vyzdvihnúť to najlepšie v nás. Naučili sme sa vytvárať bezpečnejšie miesta ako kedykoľvek predtým. Na tieto lekcie určite nikdy nezabudneme,“ povedal nám, zamestnancom, Jean-Claude Carlin, CEO skupiny Knauf insulation.

Na počesť tohto dôležitého medzinárodného dňa sme spustili nový program s názvom „Bezpečne ako doma“, ktorý v kríze COVID-19 spája kolegov z celej našej spoločnosti. Vďaka novým usmerneniam a najlepším pracovným postupom týkajúcim sa prioritných oblastí, akými sú udržiavanie sociálneho odstupu, starostlivosť o kvalitu ovzdušia, čistoty povrchov a hygieny, sa budeme snažiť dodržiavať všetky opatrenie doma aj v práci, 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Viac o našich aktivitách v tejto oblasti ukazuje naše video.

KNAUF INSULATION

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny s dlhoročnou tradíciou na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej, sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete.

Železničný rad 24, 968 14 Nová Baňa

+421 45 6833 111

Kontaktujte nás

KNAUF INSULATION 2018 | created by people in ARSYline

Upozornenie
Zavrieť