Výrobný závod Nová Baňa

Pomáhať si musíme aj pred pandemickými Vianocami 18.12.2020

Pomáhať si musíme aj pred pandemickými Vianocami

Tieto Vianoce budú úplne iné, ako všetky pred nimi. Možno budú trochu smutnejšie, možno aj zmätené, ale ducha týchto sviatkov lásky a vzájomnej pomoci nám nič nepokazí. Aj v tomto neľahkom roku sme nezabudli na novobanské komunity, ktorým dokážeme pomôcť.

Tento rok sme ťažko prežívali všetci, ale najmä naše deti. Preto naša predvianočná pomoc smerovala práve k nim. Príspevok pre Jasličky Hviezdička v Brehoch bol venovaný na vianočné darčeky a pracovné pomôcky pre jasličkárov. Gymnázium Františka Švantnera v Novej Bani zas plánuje vybudovanie zeleného školského dvora, ktorý bude slúžiť ako vzdelávací i oddychový priestor. Aj s našou pomocou bude vytvorený altánok na sedenie s lavičkami a vyvýšenými záhonmi, v ktorých budú žiaci pestovať bylinky, úžitkové rastliny a kvety.

Ešte pred príchodom chladných dní sme pomohli ZSS Svetlo Olichov s rekonštrukciou návštevnej miestnosti. Práve v období, kedy boli pandemické opatrenia uvoľnené bolo potrebné zatepliť priestor, v ktorom sa ich klienti mohli stretávať so svojimi blízkymi. Dodali sme im tepelnoizolačný materiál na jeho zateplenie a 203 obyvateľov zariadenia si ho bude môcť užívať v časoch, ktoré budú viacej priať návštevám.

Naša pomoc smerovala aj do Hrnčiarskeho dvora Brehy, kde bolo potrebné po vlaňajšej rekonštrukcii zatepliť strechu. V tomto roku rekonštrukcia pokračovala položením tepelnej izolácie strechy, osadením pôvodných okien  a opravou fasády. Tešíme sa, že môžeme aj touto cestou prispieť k zachovávaniu tradícií v našom regióne.

V tomto roku sme stihli prispieť aj Pohronskému osvetovému stredisku v Žiari nad Hronom, ZUŠ Nová Baňa, Žilinskej univerzite, obci Malá Lehota a Cechu slovenských gajdošov. Veríme, že v novom roku 2021 sa náš hospodársky, spoločenský i kultúrny život rozbehne naplno a my budeme jeho súčasťou.

KNAUF INSULATION

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny s dlhoročnou tradíciou na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej, sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete.

Železničný rad 24, 968 14 Nová Baňa

+421 45 6833 111

Kontaktujte nás

KNAUF INSULATION 2018 | created by people in ARSYline

Upozornenie
Zavrieť