Výrobný závod Nová Baňa

Pokrstili sme knižku Hugo a Grétka v Novej Bani 4.3.2019

Pokrstili sme knižku Hugo a Grétka v Novej Bani

Mladá spisovateľka a rodáčka z obce Brehy Katarína Segetová vydala detského cestovateľského sprievodcu po Novej Bani. Radi sme túto zábavnú a poučnú knižku podporili. Slávnostný krst sa konal 1. marca 2019 v Pohronskom múzeu v Novej Bani.

Ako vraví autorka knižky PhDr. Katarína Segetová, pre deti píše hlavne ako mama troch detí. Vie, že deti majú radi rozprávky a prostredníctvom nich sa radi niečo nové naučia, napríklad zaujímavé veci o svojom meste. Topánočky Hugo a Grétka putujú po Novej Bani a odhaľujú tajomstvá rôznych významných miest v meste. Prvý príbeh topánočiek začala písať pred tromi rokmi. Cieľom jej projektu bolo priviesť deti k spoznávaniu našej krajiny zábavnou formou cez rozprávkový príbeh. „Práca s publikáciou podporuje aj spoločne trávený čas rodič – dieťa. Kým sú drobci škôlkári, čítať nevedia a príbeh im čítajú rodičia. Deti zatiaľ môžu nalepovať obrázky do príbehu a precvičujú si tým aj motoriku,“ vysvetľuje Katarína.

Na príbeh pre novobanské deti ju nahovorila priateľka, pani učiteľka v MŠ v Novej Bani, Alica Bindová. Katarína je rodáčkou z obce Brehy, takže jej bolo blízke písať o Novej Bani. Bola to totiž už štvrtá časť série cestovateľských sprievodcov pre deti. Predošlé tri sa venovali regiónom Kľakovskej doliny, Žarnovici a dolného Pohronia. Alica Bindová sa tak stala aj krstnou mamou publikácie Hugo a Grétka v Novej Bani. Krstným otcom sa stal primátor mesta Nová Baňa Branislav Jaďuď. Krstili ju podrveným ryolitom, horninou typickou pre novobanskú dolinu. Ako hovoria veľkí i malí čitatelia, knižky sú výborným edukačným prostriedkom v rámci regionálnej výchovy. Hlavnými odberateľmi sú miestne samosprávy, ZŠ a MŠ lokalít, pre ktoré autorka jednotlivé publikácie písala.

Katarína Segetová pripravuje takmer celú publikáciu sama, od napísania textu, výberu miest, fotografovania až po hľadanie sponzorov a distribúciu. Pomáha jej pri tom manžel, ktorý materiál graficky spracuje a upraví do podoby, v ktorej sa dostáva do rúk čitateľom. Sme radi, že sme súčasťou takého zaujímavého a prospešného projektu, ktorý zoznámi aj najmladšiu generáciu v Novej Bani s jej históriou, súčasnosťou a prírodným bohatstvom. Prajeme autorke knižky ešte veľa túlavých ciest po Slovensku a veríme, že sa s ňou ešte stretneme na našich školách pri interaktívnych besiedkach, ktoré pripravuje.  

KNAUF INSULATION

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny s dlhoročnou tradíciou na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej, sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete.

Železničný rad 24, 968 14 Nová Baňa

+421 45 6833 111

Kontaktujte nás

KNAUF INSULATION 2018 | created by people in ARSYline

Upozornenie
Zavrieť