Výrobný závod Nová Baňa

  • Úvod
  • Zo života
  • Na Základnej škole v Brehoch spríjemňuje ovzdušie naša zelená strecha Urbanscape

Na Základnej škole v Brehoch spríjemňuje ovzdušie naša zelená strecha Urbanscape 7.7.2022

Na Základnej škole v Brehoch spríjemňuje ovzdušie naša zelená strecha Urbanscape

Máme veľkú radosť, že v škole v našom blízkom okolí sa nielen aktívne venujú environmentálnej výchove, ale si aj zdravo vylepšujú svoju budovu a životné prostredie. Náš závod im k tomu prispel zelenou strechou Urbanscape.

Na Základnú školu s materskou školou Brehy je radosť sa pozrieť a určite aj učiť sa v nej. Moderné zrekonštruované priestory sú pohodlné, priestranné a plné svetla a farieb. A nielen to. Škola je zapojená v environmentálnom programe Zelená škola a pani riaditeľka Petra Belanová nepremešká žiadnu príležitosť na využitie dotácií na jej zdokonalenie.

Minulý rok sme prispeli k zdravšiemu životnému prostrediu školy aj my. Darovali sme im na časť budovy zelenú strechu Urbanscape, teda kompletný systém so všetkými vrstvami, ktorý sa dá nainštalovať za 1 deň bez zvýšených nárokov na údržbu a statiku. Urbanscape zachytáva CO2 z ovzdušia a zrážky, pohlcuje hluk a ochladzuje okolie. Táto časť strechy leží pod oknami zborovne, kde mali dovtedy plochú strechu s asfaltovou krytinou. „Nebol na ňu pekný pohľad a v teplých dňoch sa z nej uvoľňovali rôzne pachy. Teraz máme príjemný výhľad a tiež vône,“ hovorí pani riaditeľka.

Sme veľmi radi, že sme svojou troškou mohli prispieť k lepšiemu prostrediu žiakov i učiteľov a k ešte zelenšej ZŠ Brehy.

KNAUF INSULATION

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny s dlhoročnou tradíciou na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej, sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete.

Železničný rad 24, 968 14 Nová Baňa

+421 45 6833 111

Kontaktujte nás

KNAUF INSULATION 2018 | created by people in ARSYline

Upozornenie
Zavrieť