Výrobný závod Nová Baňa

  • Úvod
  • Zo života
  • Na Vianoce v prvej línii s Covidom bojovali aj dobrovoľníci

Na Vianoce v prvej línii s Covidom bojovali aj dobrovoľníci 11.1.2021

Na Vianoce v prvej línii s Covidom bojovali aj dobrovoľníci

Väčšina z nás strávila vianočné sviatky v kruhu rodiny, náš kolega Peter Vilina sa však rozhodol reagovať na výzvu Fakultnej nemocnice v Nitre s pomocou dobrovoľníkov na Covid-19 príjme. Podľa jeho slov to bola veľká životná skúsenosť. Sme naňho veľmi hrdí za jeho obetavosť a odvahu a určite je nielen pre nás veľkým vzorom.

Peter zareagoval na výzvu nemocnice, ktorá vo vypätej situácii v meste počas sviatkov hľadala pomoc medzi dobrovoľníkmi.  „Chcel som pomôcť v čase, keď som nemal inú prácu a pozrieť sa na realitu vlastnými očami bez skresleného opisu médií,“ vysvetľuje.

Zaradili ho na dennú službu v dňoch 24.12. a 25.12. na Covid-19 príjem, kde prebieha evidencia všetkých pozitívnych pacientov. Jeho úlohou bol rýchly prenos vzoriek krvi do laboratórií, prevozy pacientov na vozíku s kyslíkom na RTG, CT, či prevoz pacientov na lôžkové oddelenia COVID. Dôležitá bola fyzická pomoc pri manipulácii s pacientmi, dopĺňanie ťažkých fliaš s kyslíkom, ale aj upratovanie izieb po pacientoch, ktoré sestry nestíhali. Náš kolega odpracoval dve 12-hodinové zmeny v kompletnom ochrannom oblečení, teda v tzv. Tyvek overale, návlekoch, respirátore, rúšku, dvoch pároch rukavíc a štíte. „Bola to veľmi náročná práca, ako fyzicky, tak aj psychicky,“ hovorí Peter a zároveň vyjadruje obdiv k personálu nitrianskej Fakultnej nemocnice. „Napriek nedostatkom v organizácii a zabezpečení brali zdravotníci svoju prácu pragmaticky a vykonávali potrebné úkony najlepšie, ako mohli.“

Nezištná pomoc tým, ktorí ju potrebujú, je ešte cennejšia v čase sviatkov pokoja, kedy je každý najradšej v teple domova. Sme hrdí, že tento obetavý človek je členom nášho tímu.

KNAUF INSULATION

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny s dlhoročnou tradíciou na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej, sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete.

Železničný rad 24, 968 14 Nová Baňa

+421 45 6833 111

Kontaktujte nás

KNAUF INSULATION 2018 | created by people in ARSYline

Upozornenie
Zavrieť