Výrobný závod Nová Baňa

Knaufáci v akcii 27.8.2018

Knaufáci v akcii

Tak ako vlani, aj tento rok sme sa rozhodli zúčastniť jedného z najlepších teambuildingov a jedného z najväčších športových podujatí na Slovensku, behu Od Tatier k Dunaju 2018. Prebehnúť 345 km za 36 hodín je predsa len riadna výzva a my sme boli odhodlaní isť do toho ešte s väčšou húževnatosťou ako minulý rok.

Bolo až prekvapujúce, ako mi členovia vlaňajšieho tímu rýchlosťou blesku odpísali na mail, či do toho ideme aj tento rok. Pravdaže, všetky odpovede boli kladné... A tak sme začali trénovať. Aj keď musím podotknúť, že niektorým z nás sa beh zapáčil až natoľko, že neprestali trénovať ani po skončení vlaňajšieho preteku. Myslím, že práve naša prvá účasť na štafetovom behu OTKD 2017 zmenila niektorým z nás pohľad na beh. Beh sa stal naším hobby a našou vášňou bolo prekonávať samých seba. Trénovali sme spolu a trénovali aj sami. Trénovali sme na jeseň, na jar, ale aj v zime. Jeden z najkrajších tréningov bol, keď sme ešte za tmy s polootvorenými očami vybehli na sneh, ten nám pod nohami vŕzgal a na cestu svietil mesiac - toto naozaj pochopí, len ten, čo to zažil J .

No spoločné tréningy na pretek OTKD 2018 sme začali organizovať len necelé dva mesiace pred samotným pretekom. Bola som milo prekvapená z účasti na tréningoch, kde sa nás vždy zišlo približne 7 až 9 bežcov. Je to naozaj pekné číslo, keďže tréningy sa konali ráno o 6:00 hod. Niektorí si prišli potrénovať rovno z nočnej, za čo majú môj obdiv. Postupne sme utužovali kolektív a pretekali sa navzájom. Pretekali sme sa, kto bude rýchlejší, vytrvalejší, silenejší.

Celá akcia sa konala v dňoch od 18. do 19.8.2018, no my, ako správne naštartovaný tím, sme sa rozhodli dostaviť na štart už o jeden deň skôr. Večer pred štartom sme si ešte rozprávali zážitky z vlaňajšieho preteku a spomínali na všetky tie pekné momenty, ktoré sme pred rokom zažili.

A áno, prišli tie nezabudnuteľné momenty aj tento rok... Ráno na štarte bolo pre mňa, ako štartujúceho bežca, vzrušujúce. Boli so mnou na štarte všetci členovia tímu, všetci ma dobíjali buď slovami alebo len milými pohľadmi a úsmevmi. Dokonca nás na štart prišli povzbudiť aj kolegovia, ktorí síce nebežali, ale chceli nám byť podporou. A aj keď nebežali, stali sa týmto súčasťou nášho bežeckého tímu.

A čo bolo ešte iné ako vlani? O čo to bolo špeciálnejšie? O nášho výnimočného člena... Tento rok bol náš tím obohatený o maratónskeho bežca a to samotného riaditeľa KI pre Východnú Európu Radka Bedrnu. Radek zabehol svoje úseky naozaj krásne a my sme radi, že sme ho mali ako súčasť a posilu tímu.

Ďalšou našou veľkou posilou bol Martin Uharček, ktorý nám robil morálnu podporu na bicykli. Išiel s nami dňom i nocou z Donovál až do Bratislavy. Vlani sa predviedol ako najlepší bežec nášho tímu a tento rok ako najlepší motivátor a trpezlivý cyklista.

A kto sa k nám pridal hneď od začiatku? Robil nám spoločnosť z Jasnej až po Zvolen Stráže? Bol to náš super kolega Dušan Kasan. Od samého začiatku bol naším fanúšikom a tak sa rozhodol byť tento rok súčasťou aspoň zo sedadla bicykla. My mu za to veľmi ďakujeme a dúfame, že si našu spoločnosť užil minimálne tak, ako my jeho.

Ďakujem všetkým mojim kolegom, ktorí boli toho súčasťou v akejkoľvek roli.

Náš tím bežal v tejto zostave:
Bežec č. 1 Klaudia Holá
Bežec č. 2 Maroš Bais
Bežec č. 3 Júlia Barlová
Bežec č. 4 Daniel Maruška
Bežec č. 5 Zdenka Zimanová
Bežec č. 6 Marek Horniak
Bežec č. 7 Jozef Cigáň
Bežec č. 8 Rastislav Bobonič
Bežec č. 9 Patrícia Mišovičová
Bežec č. 10 Karol Budinský
Bežec č. 11 Július Benčúrik
Bežec č. 12 Radek Bedrna.

Spoločnosť Knauf Insulation môže byť hrdá na to, akých ma bežcov :-D a tímových hráčov. My, ako zamestnanci Knauf Insulation, sme zasa hrdí na to, že nás naša firma podporuje, a to nie len v profesijnom raste ale aj v našich záujmoch.

Klaudia Holá, účastníčka štafety

KNAUF INSULATION

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny s dlhoročnou tradíciou na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej, sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete.

Železničný rad 24, 968 14 Nová Baňa

+421 45 6833 111

Kontaktujte nás

KNAUF INSULATION 2018 | created by people in ARSYline

Upozornenie
Zavrieť