Výrobný závod Nová Baňa

  • Úvod
  • Zo života
  • 12 bežcov z Knauf Insulation prekonalo trasu Od Tatier k Dunaju

12 bežcov z Knauf Insulation prekonalo trasu Od Tatier k Dunaju 21.8.2017

12 bežcov z Knauf Insulation prekonalo trasu Od Tatier k Dunaju

Dvanásti bežci z nášho závodu spolu zdolali 345 km v preteku Od Tatier k Dunaju za dva dni.
Nebolo to jednoduché, ale nakoniec zažili najkrajší životný zážitok.

Štafetový beh Od Tatier k Dunaju sa už stal celonárodným podujatím, ktoré s napätím sleduje celé Slovensko. Bežecké tímy sa musia na trase striedať bez prestávky 2 dni a prebehnúť trasu z Jasnej v Nízkych Tatrách až po Tyršovo nábrežie v Bratislave. Tento rok sa konal už 5. ročník v dňoch 19. – 20.8.2017 a do štafety sa zapojilo aj 12 odvážlivcov z Knauf Insulation.

Keď sa do preteku prihlásili, stretávali sa s nedôverčivými reakciami. Postupom času však získali veľkú podporu okolia. Žiadny z bežcov totiž prípravu nevzal na ľahkú váhu a všetci poctivo trénovali. Niektorí síce museli navštíviť doktorov so svojimi pretrénovanými členkami a kolenami, no nadšenie z celej udalosti bolo pre zranených oveľa väčšie ako bolesť a tak sa nevzdávali.

Celý tím mal vlastne až 14 členov - 12 bežcov „knaufákov“ a dvoch šoférov. Tím poskladali z rôznych oddelení ako Centrálny sklad – Július Benčúrik, Výroba – Martin Uharček, Karol Budinský, Oddelenie zákazníckeho servisu – Zdenka Zimanová, Oddelenie procesu a kvality – Júlia Barlová, Maroš Bais, Jozef Cigáň, Oddelenie financií a účtovníctva – Patrícia Mišovičová, Klaudia Holá, Oddelenie inžinieringu – Daniel Maruška, Marek Horniak, Oddelenie plánovania – Rastislav Bobonič. Na deň „D“, deň štartu, sa všetci veľmi tešili.

Atmosféra na štarte bola úžasná a počas celého dvojdňového behu sa len stupňovala. Tímy boli k sebe veľmi empatické, priateľské, motivovali svojich členov, ale aj členov súperiacich družstiev, k lepším výkonomPo každom behu bežcov ovládli endorfíny, ktoré im pomohli dotiahnuť beh do vytúženého cieľa. Ako vravia súťažiaci, pocit v cieli bol neopísateľný a pre mnohých aj jeden z najkrajších, ktoré kedy zažili. Medaila, ktorú v cieli dostali, nebola síce jednou z víťazných, ale pre nich mala cenu zlata. V cieli Novobančanov už čakal aj samotný pán riaditeľ Knauf Insulation a niekoľko kolegov, aby sa spolu s nimi tešili z úspešného behu. Pán riaditeľ Marian Tkáč každému doniesol aj ďalšiu medailu na krk - čokoládovú! Takže naši bežci ako jediný tím získali 2 medaily.

Za úspešný priebeh tejto výnimočnej športovej akcie vďačíme vedeniu podniku, ktorý družstvu účasť umožnil a finančne ho sponzoroval. Osobitná vďaka patrí našej pani finančnej riaditeľke Ing. Jozefíne Kasanovej. K hladkému priebehu prispeli aj pán Jozef Pacher z Pukanca a pán Vladimír Zaťko z Tekovskej Breznice, ktorí poskytli svoje dodávky, v ktorých sa tím počas celého behu premiestňoval k jednotlivým odovzdávkam. A nesmieme zabudnúť ani na dvoch šoférov, Miloša Plechla a Branislava Palkoviča. Obaja svoje úlohy zvládli perfektne. Dokázali bez najmenšieho zaváhania a s chladnými hlavami zvládnuť náročné presuny z jednej odovzdávky na druhú.

Aj na takýchto akciách môžeme vidieť, ako sa hodnoty, ktoré zastáva spoločnosť Knauf Insulation, ako podnikavosť, ľudskosť či tímový duch, dostávajú do reálneho života. Vytvorili sme podnikavý, súdržný tím, ktorý stojí za svojou spoločnosťou a spoločnosť zasa stojí za každým z nich.


KNAUF INSULATION

Knauf Insulation Nová Baňa je jediným závodom na výrobu kamennej minerálnej vlny s dlhoročnou tradíciou na Slovensku. Výroba v Novej Bani patrí do skupiny závodov Knauf Insulation na výrobu kamennej, sklenej minerálnej vlny a drevovláknitej vlny po celom svete.

Železničný rad 24, 968 14 Nová Baňa

+421 45 6833 111

Kontaktujte nás

KNAUF INSULATION 2018 | created by people in ARSYline

Upozornenie
Zavrieť